Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Online
 Vampire Knight
Ultimele subiecte
» Am picat si eu aici ^^"
De la ce vine nick-ul vostru? EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de -Star-

» Salut am picat din cer!!!!
De la ce vine nick-ul vostru? EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de ayu

» Oopss...I did it again @_@
De la ce vine nick-ul vostru? EmptyDum Sept 14, 2008 8:13 pm Scris de ayu

» De la ce vine nick-ul vostru?
De la ce vine nick-ul vostru? EmptySam Sept 13, 2008 3:09 pm Scris de CrazyDia

» What Element Are You?
De la ce vine nick-ul vostru? EmptySam Sept 13, 2008 3:06 pm Scris de CrazyDia

» What Anime Eyecolor would you have ?
De la ce vine nick-ul vostru? EmptySam Sept 13, 2008 3:04 pm Scris de CrazyDia

» What's Your Personality?
De la ce vine nick-ul vostru? EmptySam Sept 13, 2008 3:00 pm Scris de CrazyDia

» What school subject are you?
De la ce vine nick-ul vostru? EmptySam Sept 13, 2008 2:58 pm Scris de CrazyDia

» Are you emo?
De la ce vine nick-ul vostru? EmptySam Sept 13, 2008 2:55 pm Scris de CrazyDia

» What Color Nail Polish Best Fits You?
De la ce vine nick-ul vostru? EmptySam Sept 13, 2008 2:54 pm Scris de CrazyDia

Sondaj

Ce parere ai despre forum?

De la ce vine nick-ul vostru? Vote_lcap73%De la ce vine nick-ul vostru? Vote_rcap 73% [ 16 ]
De la ce vine nick-ul vostru? Vote_lcap14%De la ce vine nick-ul vostru? Vote_rcap 14% [ 3 ]
De la ce vine nick-ul vostru? Vote_lcap0%De la ce vine nick-ul vostru? Vote_rcap 0% [ 0 ]
De la ce vine nick-ul vostru? Vote_lcap5%De la ce vine nick-ul vostru? Vote_rcap 5% [ 1 ]
De la ce vine nick-ul vostru? Vote_lcap9%De la ce vine nick-ul vostru? Vote_rcap 9% [ 2 ]

Total voturi : 22


De la ce vine nick-ul vostru?

+4
Patience
ayu
Iker Casillas
-Star-
8 participan?i

In jos

De la ce vine nick-ul vostru? Empty De la ce vine nick-ul vostru?

Mesaj Scris de -Star- Lun Iun 09, 2008 7:48 pm

De la ce vine nick-ul vostru?
Ruth=vine de la "truth"...eu nu suport sa mint...si nici pe cei care o fac...de aceea mi-am ales acest nick...
Am sters o litera datorita faptului ca (,) cateodata mint pt. a-i proteja pe cei din jur...Cel putin asa faceam inainte...acum m-am schimbat...
Iar Yume este o denumire in japoneza la un aspect ce m atrage extrem...Presupun ca fara el nu as putea trai...


Ultima editare efectuata de catre Yume Ruth in Mier Iun 18, 2008 11:42 am, editata de 1 ori

-Star-
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 663
Karma :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Prestigiu :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue7 / 1007 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/05/2008

Sus In jos

De la ce vine nick-ul vostru? Empty Re: De la ce vine nick-ul vostru?

Mesaj Scris de Iker Casillas Mier Iun 11, 2008 10:30 am

Nickul meu vine de la portarul ( nu exista gen feminin al cuvantului portar asa ca folosesc genul masculin :D) la Rykers .... imi place cum apara si imi place strigatul metalic al celor de la Rykers
Iker Casillas
Iker Casillas
Anime Lover
Anime Lover

Numarul mesajelor : 84
Varsta : 12
Karma :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Prestigiu :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/06/2008

Sus In jos

De la ce vine nick-ul vostru? Empty Re: De la ce vine nick-ul vostru?

Mesaj Scris de ayu Joi Iun 12, 2008 9:29 am

Al meu..hmmm 24 cred ca vine de la numele unui personaj din Ultra Maniac-->Ayu Tateishi. De ce? pentru ca e usor de pronunta, usor de scris si e scurt...plus de asta mi'a placut tare mult personajul, insa unul din motive mai e pentru ca seamana si cu perscurtarea numelui meu. So that's mine...
ayu
ayu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 665
Varsta : 33
Localizare : a III a planeta la stanga
Manga/anime : currently watching The Third:Aoi Hitomi no Shoujo
Karma :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Prestigiu :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue9 / 1009 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

De la ce vine nick-ul vostru? Empty Re: De la ce vine nick-ul vostru?

Mesaj Scris de Patience Mier Iun 18, 2008 10:04 am

Nick-ul meu vine de la... Dintr-un film... 24
M-am uitat mai de mult la un film cu o fata pe care o chema "Patience"... Si mi-a placut foarte mult numele ei (si de ea... era tare draguta si amuzanta).
Patience
Patience
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 298
Varsta : 28
Localizare : In This World! >.>
Manga/anime : Yu-Yu Hakusho, Death Note, Gravitation, Vampire Knight, Naruto, InuYasha, Jigoku Shoujo, etc.
Varsta : 12 sai
Karma :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Prestigiu :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue3 / 1003 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/06/2008

Sus In jos

De la ce vine nick-ul vostru? Empty Re: De la ce vine nick-ul vostru?

Mesaj Scris de Ame Mier Iun 18, 2008 3:04 pm

Nick'ul meu :Ame- inseamna ploaie in japoneza...iar eu iubesc ploaia... E scurt,dragut si cred ca mi se potriveste. 54
Ame
Ame
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 46
Varsta : 30
Varsta : 14
Karma :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Prestigiu :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 15/06/2008

http://Zambareata.deviantart.com

Sus In jos

De la ce vine nick-ul vostru? Empty Re: De la ce vine nick-ul vostru?

Mesaj Scris de Byo.Shin Lun Iun 23, 2008 4:02 pm

Well nick-ul meu, adica Byo.Shin vine de la o melodie a celor de la Dir en Grey, adica Byou shin, care imi place foarte mult, nu e chiar melodia mea preferata dar imi place cum suna numele ei, asa ca de aici vine nick-ul meu ^_^'
Byo.Shin
Byo.Shin
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 177
Varsta : 14
Karma :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Prestigiu :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 23/06/2008

Sus In jos

De la ce vine nick-ul vostru? Empty Re: De la ce vine nick-ul vostru?

Mesaj Scris de Kaari_S. Mier Iun 25, 2008 1:56 pm

Kaari=As...As vine de la Asy[in Japoneza],iar mie toti prietenii[aproape toti] imi spun asa,inca de pe la 5 ani ^^ 51
Iar S. acela vine de la Sweet 60
Kaari_S.
Kaari_S.
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 514
Varsta : 28
Manga/anime : currently watching Kaleido Star
Karma :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Prestigiu :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue2 / 1002 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/06/2008

http://animeeffect.3xforum.ro

Sus In jos

De la ce vine nick-ul vostru? Empty Re: De la ce vine nick-ul vostru?

Mesaj Scris de CrazyDia Sam Sept 13, 2008 3:09 pm

Pai..crazy este cuvantul care ma reprezinta in totalitate^^,iar Dia este prescurtarea de la Diana,but..you know...I hate that name si din Diana a devenit Dia,anyway...nu eu am facut prescurtarea^^.Acum 1 an,una dintre cele mai bune prietene ale mele mia facut^^ si am ramas asa :D ca Dia.So de aici rezulta numele meu...CrazyDia
CrazyDia
CrazyDia
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 30
Localizare : Under Sasuke's bed sheets
Manga/anime : Anime:Naruto,D.Gray Man,Shugo Chara,Special A [my fav in present].Manga:Vampire Knight,Vampire Juuji
Varsta : 14 ani O.o
Karma :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Prestigiu :
De la ce vine nick-ul vostru? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100De la ce vine nick-ul vostru? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

http://otaku-generation.forumer.ro

Sus In jos

De la ce vine nick-ul vostru? Empty Re: De la ce vine nick-ul vostru?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum