Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Online
 Vampire Knight
Ultimele subiecte
» Am picat si eu aici ^^"
Parerea voastra EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de -Star-

» Salut am picat din cer!!!!
Parerea voastra EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de ayu

» Oopss...I did it again @_@
Parerea voastra EmptyDum Sept 14, 2008 8:13 pm Scris de ayu

» De la ce vine nick-ul vostru?
Parerea voastra EmptySam Sept 13, 2008 3:09 pm Scris de CrazyDia

» What Element Are You?
Parerea voastra EmptySam Sept 13, 2008 3:06 pm Scris de CrazyDia

» What Anime Eyecolor would you have ?
Parerea voastra EmptySam Sept 13, 2008 3:04 pm Scris de CrazyDia

» What's Your Personality?
Parerea voastra EmptySam Sept 13, 2008 3:00 pm Scris de CrazyDia

» What school subject are you?
Parerea voastra EmptySam Sept 13, 2008 2:58 pm Scris de CrazyDia

» Are you emo?
Parerea voastra EmptySam Sept 13, 2008 2:55 pm Scris de CrazyDia

» What Color Nail Polish Best Fits You?
Parerea voastra EmptySam Sept 13, 2008 2:54 pm Scris de CrazyDia

Sondaj

Ce parere ai despre forum?

Parerea voastra Vote_lcap73%Parerea voastra Vote_rcap 73% [ 16 ]
Parerea voastra Vote_lcap14%Parerea voastra Vote_rcap 14% [ 3 ]
Parerea voastra Vote_lcap0%Parerea voastra Vote_rcap 0% [ 0 ]
Parerea voastra Vote_lcap5%Parerea voastra Vote_rcap 5% [ 1 ]
Parerea voastra Vote_lcap9%Parerea voastra Vote_rcap 9% [ 2 ]

Total voturi : 22


Parerea voastra

3 participan?i

In jos

Parerea voastra Empty Parerea voastra

Mesaj Scris de Byo.Shin Lun Iun 23, 2008 3:29 pm

E un anime superb, ideea e foarte buna si personajele sunt grozave. Imi place ca ideea acestui anime ar putea face totusi o referire si la realitate, s-ar putea referi la cei care si-au pierdut speranta si vor sa se razbune, nu printr-un Death Note sau cu ajutorul spiritelor, dar ar putea omora pentru a se razbuna.
Are si fantezie si logica intr-un fel, e un anime foarte bun.Ador grafica si coloana sonora a acestui anime.
Byo.Shin
Byo.Shin
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 177
Varsta : 14
Karma :
Parerea voastra Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parerea voastra Right_bar_bleue

Prestigiu :
Parerea voastra Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Parerea voastra Right_bar_bleue

Data de inscriere : 23/06/2008

Sus In jos

Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

Mesaj Scris de Yuki Sou ~ Dum Iul 20, 2008 9:35 pm

Acest anime as putea spune sincer ca este chiar genial.Deja ma saturasem sa vad numai animeuri fantastice,cu tot felul de chestii imposibile,supranaturale si magie...iar Death Note il consider animeul prefect pentru mine.Are extrem de multa logica si imi place asta foarte mult deoarece nu e totul bazat pe actiune si stupizenii din astea cum e in alte animeuri.
Grafica este superba si imi place extrem de mult cum sunt realizate personajele.Este un stil unic si imi place foarte mult...plus ca imi plac animeurile in genul Shonen,mai mult decat cele Shoujo.
Coloana sonora,ce sa mai spun.Este minunata.In special openingurile si endingurile,in special primele.Sunt de la Nightmare si au fost primele mele melodii (exceptand LivEvil) si imi plac extrem de mult pentru ca sunt printre cele mai bune de la ei,si nu mi-a trecut nici acum obsesia.Celelalte au fost de la Maximum the Harmone si trebuie sa recunosc ca mi-au placut si acestea dar nu mai mult decat primele...au fost destul de bune desi se tipa cam mult in ele ceea ce e un pic cam deranjant(cel putin pentru mine).
Ideea este foarte buna si de asemenea originala.Urasc sa vad ca cineva spune ca Death Note e plagiat dupa Jigoku Shoujo(am cunoscut multe persoane care spun asta) pentru ca nu e deloc adevarat,dar nu am sa stau acum sa fac off topic aici..X.x...
Ce e drept daca Mello,Near si poate si Matt nu apareau dupa moartea lui L in episodul 25,animeul nu mai era deloc bun...L e un personaj important chiar daca unii nu il suporta,fiindca fara el animeul nu ar mai fii fost cum este.Si la fel si la Light si la toate personajele.Chiar daca unele sunt mai putin placute datorita lor animeul este asa.
Logica aceea care nu lipseste nici macar dintr-un episod,care e prezenta inca din primul episod face animeul un pic cam greu de inteles in special pentru cei mai mici,dar in acelasi timp este si foarte captivant si din ce in ce mai interesant pentru cei ce il inteleg...chiar daca nu pare Death Note e un anime destul de greu de inteles.
Anyway mie imi place extrem de mult si il consider in continuare o creatie geniala.Nu pot decat sa il felicit pe Tsugumi Ohba pentru ideea geniala si pe Takeshi Obata pentru felul in care a realizat personajele.
Si eu zic ca ar fii minunat sa va uiati la Death Note pentru ca e un anime ce depaseste clar nota de 10.
Yuki Sou ~
Yuki Sou ~
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 33
Localizare : Gianism
Manga/anime : Death Note,Majin Tantei Nougami Neuro,D.Gray-Man,Demonbane,Rozen Maiden,Elfen Lied
Karma :
Parerea voastra Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parerea voastra Right_bar_bleue

Prestigiu :
Parerea voastra Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parerea voastra Right_bar_bleue

Data de inscriere : 03/07/2008

http://eclipse-project.1talk.net/

Sus In jos

Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

Mesaj Scris de crazygirl93 Joi Iul 31, 2008 2:50 am

Este un anime'u fain...actiunea este interesanta...coloana sonora foarte buna iar grafica super faina...imi plac personajele si actiunea lor...pot spune ca si acest anime merita vazut de multe persoane..adica de orice varsta...
crazygirl93
crazygirl93
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 158
Varsta : 30
Manga/anime : Kaleido Star,Blood+,Rosario+Vampire
Karma :
Parerea voastra Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parerea voastra Right_bar_bleue

Prestigiu :
Parerea voastra Left_bar_bleue4 / 1004 / 100Parerea voastra Right_bar_bleue

Data de inscriere : 03/07/2008

http://iloveanime4ever.3xforum.ro

Sus In jos

Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum