Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Online
 Vampire Knight
Ultimele subiecte
» Am picat si eu aici ^^"
Personajul preferat EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de -Star-

» Salut am picat din cer!!!!
Personajul preferat EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de ayu

» Oopss...I did it again @_@
Personajul preferat EmptyDum Sept 14, 2008 8:13 pm Scris de ayu

» De la ce vine nick-ul vostru?
Personajul preferat EmptySam Sept 13, 2008 3:09 pm Scris de CrazyDia

» What Element Are You?
Personajul preferat EmptySam Sept 13, 2008 3:06 pm Scris de CrazyDia

» What Anime Eyecolor would you have ?
Personajul preferat EmptySam Sept 13, 2008 3:04 pm Scris de CrazyDia

» What's Your Personality?
Personajul preferat EmptySam Sept 13, 2008 3:00 pm Scris de CrazyDia

» What school subject are you?
Personajul preferat EmptySam Sept 13, 2008 2:58 pm Scris de CrazyDia

» Are you emo?
Personajul preferat EmptySam Sept 13, 2008 2:55 pm Scris de CrazyDia

» What Color Nail Polish Best Fits You?
Personajul preferat EmptySam Sept 13, 2008 2:54 pm Scris de CrazyDia

Sondaj

Ce parere ai despre forum?

Personajul preferat Vote_lcap73%Personajul preferat Vote_rcap 73% [ 16 ]
Personajul preferat Vote_lcap14%Personajul preferat Vote_rcap 14% [ 3 ]
Personajul preferat Vote_lcap0%Personajul preferat Vote_rcap 0% [ 0 ]
Personajul preferat Vote_lcap5%Personajul preferat Vote_rcap 5% [ 1 ]
Personajul preferat Vote_lcap9%Personajul preferat Vote_rcap 9% [ 2 ]

Total voturi : 22


Personajul preferat

2 participan?i

In jos

Personajul preferat Empty Personajul preferat

Mesaj Scris de Byo.Shin Lun Iun 23, 2008 3:32 pm

Personajul meu preferat din tot serialul era L pentru ca e genial, are o personalitate de invidiat, e a little crazy si e pur si simplu special.
Si Ryuk pentru ca are o obsesie, e atat de amuzant si e super dragut. >.< Dar mai nou preferatul meu a devenit Mello xD E atat de sexy, are o personalitate grozava si imi place obsesia lui pentru ciocolata xD
Byo.Shin
Byo.Shin
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 177
Varsta : 14
Karma :
Personajul preferat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Personajul preferat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Personajul preferat Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Personajul preferat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 23/06/2008

Sus In jos

Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat

Mesaj Scris de Yuki Sou ~ Lun Iul 28, 2008 11:44 am

L
L este un personaj mai "ciudat",un personaj cu un caracter original pe care nimeni nu l-a mai intalnit in alte anime-uri.Poti sa cauti cat vrei,dar nu vei gasi nici o data un personaj la fel ca L.Cea ce e extrem de deranjant ( sau cel putin pe mine ma deranjeaza ) e ca toata lumea se ia dupa originalitatea asta imediat cum vad anime-ul si se declara "fani" ( or fangirls z.z yuk z.z' ) . Eu una nu pot sa suport oameni care spun ca sunt fanii cuiva fara sa stie nimic despre acel cineva...but deja fac prea mult off topic , asa ca sa revenim.
L este in mod sigur un personaj popular.Un detecitv care in mod sigur isi merita titlul de cel mai bun detectiv din lume,desi se ocupa numai de cazurile care il intereseaza.
Imi place extrem de mult cum gandeste si faptul ca este si copilaros , desi este un detectiv si isi ia treaba in serios . Ador modul in care reactioneaza uneori , dand raspunsuri ciudate si incurcate.Desi uneori comportamentul lui e atat de ciudat incat te face sa te intrebi cum de el este cel mai bun detectiv din lume , exact asta il face original. Si , cum a spus o persoana , caruia ii dau dreptate " A Character Like No Other" .
Spoiler:
~si eu as putea continua asa inca mult timp dar ma opresc aici XD.

Mello
Mello poate fii descris ca opusul perfect al lui L si Near.E o persoana care de multe ori actioneaza fara sa se gandeasca suficient de mult la ceea ce face .
Mello este de asemenea un personaj foarte original ( la fel ca multe personaje din Death Note ) desi , din pacate aici nu pot spune ca nu se mai gaseste alt personaj ca el...Kin din Hello Baby imi aminteste oarecum de el XD.
Uraste ca alt cineva sa fie mai bun decat el , si de aceea pleaca de la orfelinat fara sa accepte propunerea lui Roger de a lucra impreuna cu Near ( care ii era un fel de rival ) ca succesori ai lui L . As spune ca asta este singurul lucru care nu imi place la el , desi intr-un fel il inteleg pentru ca Near reusea mereu sa iasa inaintea lui , iar Mello oricat de mult se straduia sa il ajunga nu reusea nici o data . Asta probabil ii dadea senzatia ca el nu merita sa fie succesorul lui L , sau ceva in genul asta .
E un personaj mai " nebun" dar in acelasi timp , ca si L , Near si chiar si Matt are o urma de copilarie in el , desi cam mica . Si ma refer la ciocolata XD.
Spoiler:

Near
As spune ca si el este un personaj original , dar nu foarte original . Si asta tocmai pentru ca seamana prea mult cu L . Poate la inceput nu va dati seama , dar uitati-va mai atent la el , de mai multe ori si o sa observati anumite lucruri specifice lui L . Anyway , asa cum am mai spus si mai sus la Mello , ca multe alte personaje are o urma de copilarie in el , ceva mai mare decat a celorlalti . Chestia cu jucariile mi s-a parut pur si simplu geniala XD .
Uni spun ca Near ar fi mai bun decat L pentru simplul fapt ca el a reusit sa il prinda pe Kira , lucru pe care L nu l-a reusit.Alti spun ca nu este asa deoarece avea deja toate informatiile iar Mello l-a ajutat mult la prinderea aceasta.
Dar,desi N si L seamana destul de mult au metode diferite de gandire si de rezolvare a lucrurilor.Mie una nu imi place sa ii compar , desi as spune ca sunt cam de partea celor care spun ca Near nu este mai bun decat L .. . . ei bine , el a continuat intr-un fel sa faca ceea ce facea L , ca succesor al lui.Faptul ca a reusit sa il prinda pe Kira nu il face mai bun decat L , pentru ca,asa cum am mai spus ei au metode diferite de a gandit si de a rezolva lucrurile.

Ryuk
Ryuk ~ aw alt personaj pe care eu personal nu il voi uita mult timp XD . Spre deosebire de majoritatea shinigami-lor din anime-uri , Ryuk este un shinigami foarte amuzant si interesant ( bwahah the best shinigami EVER xDD ) Imi place faptul ca desi sta pe langa Light , fiind shinigami-ul sau nu este nici de partea sa nici de partea lui L . Asta a spus chiar el ( nu mai stiu sigur in ce episod , asa ca nu am sa zic...nu vreau sa dau informatii gresite x.x' ) si chiar a ras cand a vazut impreuna cu Light mesajul lui L catre Kira.
Ryuk este mai mult un observator...a venit la inceput pentru a-s recupera carnetul dar apoi a ramas sa vada ce avea Light de gand sa faca in continuare cu el . Desi de multe ori l-a ajutat pe Light
Spoiler:
ceea ce mie personal nu prea mi-a placut (pentru ca , asa cum am mai spus nu imi place Light) Ryuk totusi ramane un personaj deosebit.
Pe langa asta , obsesia lui mai mult decat evidenta fata de mere il face si mai interesant XD.

~ei bine mai sunt personaje care imi plac , cum ar fi Wedy,Namikawa si Aiber , dar ei nu apar prea mult in anime , asa ca nu am prea multe de spus despre ei
Yuki Sou ~
Yuki Sou ~
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 33
Localizare : Gianism
Manga/anime : Death Note,Majin Tantei Nougami Neuro,D.Gray-Man,Demonbane,Rozen Maiden,Elfen Lied
Karma :
Personajul preferat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Personajul preferat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Personajul preferat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Personajul preferat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 03/07/2008

http://eclipse-project.1talk.net/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum