Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Online
 Vampire Knight
Ultimele subiecte
» Am picat si eu aici ^^"
Personajele preferate EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de -Star-

» Salut am picat din cer!!!!
Personajele preferate EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de ayu

» Oopss...I did it again @_@
Personajele preferate EmptyDum Sept 14, 2008 8:13 pm Scris de ayu

» De la ce vine nick-ul vostru?
Personajele preferate EmptySam Sept 13, 2008 3:09 pm Scris de CrazyDia

» What Element Are You?
Personajele preferate EmptySam Sept 13, 2008 3:06 pm Scris de CrazyDia

» What Anime Eyecolor would you have ?
Personajele preferate EmptySam Sept 13, 2008 3:04 pm Scris de CrazyDia

» What's Your Personality?
Personajele preferate EmptySam Sept 13, 2008 3:00 pm Scris de CrazyDia

» What school subject are you?
Personajele preferate EmptySam Sept 13, 2008 2:58 pm Scris de CrazyDia

» Are you emo?
Personajele preferate EmptySam Sept 13, 2008 2:55 pm Scris de CrazyDia

» What Color Nail Polish Best Fits You?
Personajele preferate EmptySam Sept 13, 2008 2:54 pm Scris de CrazyDia

Sondaj

Ce parere ai despre forum?

Personajele preferate Vote_lcap73%Personajele preferate Vote_rcap 73% [ 16 ]
Personajele preferate Vote_lcap14%Personajele preferate Vote_rcap 14% [ 3 ]
Personajele preferate Vote_lcap0%Personajele preferate Vote_rcap 0% [ 0 ]
Personajele preferate Vote_lcap5%Personajele preferate Vote_rcap 5% [ 1 ]
Personajele preferate Vote_lcap9%Personajele preferate Vote_rcap 9% [ 2 ]

Total voturi : 22


Personajele preferate

5 participan?i

In jos

Personajele preferate Empty Personajele preferate

Mesaj Scris de -Star- Lun Iun 09, 2008 7:39 pm

Desi nu am vazut decat 2 episoade din acest anime, mi-a placut...cee ce m-a determinat sa-mi aleg un personaj preferat...Acela este Lucy...M-a impresionat datorita inocentei sale, care totusi a distrus multe vieti umane...Comportamentul ei linistit manipuleaza oamenii ce o cred slaba...dar de fapt...apoi ii descopera adevarata putere...
Expuneti-va parerea, argumantand-o.^_^

-Star-
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 663
Karma :
Personajele preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Personajele preferate Right_bar_bleue

Prestigiu :
Personajele preferate Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Personajele preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/05/2008

Sus In jos

Personajele preferate Empty Re: Personajele preferate

Mesaj Scris de AkAShA Mar Iun 10, 2008 10:03 pm

Da, Lucy este si personajul meu favorit din Elfen Lied. Are o personalitate foarte complexa si o inteleg pentru faptul ca este atat de sangeroasa cu oamenii, avand in vedere ce a patit in trecut. Mi-a mai placut si Nana, m-a impesionat mult inocenta ei si mi s-a parut nedrept ca Lucy i-a distrus membrele >.<
AkAShA
AkAShA
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 17
Varsta : 30
Varsta : 14
Karma :
Personajele preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Personajele preferate Right_bar_bleue

Prestigiu :
Personajele preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Personajele preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/06/2008

http://crayola-crayons.hi5.com

Sus In jos

Personajele preferate Empty Re: Personajele preferate

Mesaj Scris de RuKia-ChaN Mar Iun 10, 2008 10:16 pm

Pfft sincer nu m-a impresionat niciun personaj asa de mult incat as pot zice ca e personajul meu preferat and all that stuff, but lemme see. Cred ca Nyuu este persoanjul meu favorit. Desi e cam annoiyng sometimes, e totusi destul de adorable I gotta admit this hehe ^ ^. Plus ca o prefer mai mult decat pe Lucy, 'cause Lucy e genul de persoana sadica [ yea o inteleg ca a suferit mult si avut un trecut cam sad but totusi e cam prea nemiloasa XD. Anyway sunt sigura ca trecutul ei dureros de trist a "transformat-o" in persoana curenta and so on ^ ^. Totusi sa revenim. sa zicem ca Nyuu e personajul meu favorit din Elfen lied ^ ^.
RuKia-ChaN
RuKia-ChaN
Anime Lover
Anime Lover

Numarul mesajelor : 66
Varsta : 31
Localizare : IchiRuki and Yaoi-ness Land :]
Manga/anime : Manga snob @___@
Varsta : 15 ani
Karma :
Personajele preferate Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Personajele preferate Right_bar_bleue

Prestigiu :
Personajele preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Personajele preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/06/2008

Sus In jos

Personajele preferate Empty Re: Personajele preferate

Mesaj Scris de ayu Sam Iun 14, 2008 8:30 am

Pai sunt o groaza de personaje interesante...mie sincer mi'a placut foarte mult Nana. Desi nu era printre personajele principale pe mine m'a impresionat foarte mult dragostea sa pentru profesorul Kurama, adica pentru tatal ei...si desi era folosita doar ca un obiect pentru experimente ea nu se supara. Cu toate astea cand Kurama a trimis'o in misiunea de a o aduce inapoi pe Lucy, aceasta bucuoroasa a acceptat(nu ca ar fii avut de ales), negandindu'se la consecinte ci doar la ideea ca ii poate fii de folos lui "papa"...iar dupa toate intamplarile...dupa ce Lucy a facut'o "bucati" si a revenit, se poate spune ca s'a integrat foarte bine in casa lui Kouta.
De asemenea imi place tare mult si Lucy...trecutul ei, suferintele, toate au facut'o mai puternica, asta in adevaratul sens al cuvantului, si nu are remuscari cand ucide pe cineva...fata ei e atat de "pasnica", fara emotii, incat zici ca nici nu s'a intamplat nimic.
ayu
ayu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 665
Varsta : 33
Localizare : a III a planeta la stanga
Manga/anime : currently watching The Third:Aoi Hitomi no Shoujo
Karma :
Personajele preferate Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Personajele preferate Right_bar_bleue

Prestigiu :
Personajele preferate Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Personajele preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

Personajele preferate Empty Re: Personajele preferate

Mesaj Scris de Akeginu Vin Iul 25, 2008 5:58 pm

Personaje preferate .. Pai Lucy si diclonius Number 35 XD. Amandoua sadice, I know ^^ .

Well, in acest anime am avut o obsesie pe personajele puternice, iar ele doua sunt cele mai bune exemple ^^. Au suferit mult in trecut, iar tristetea s`a reversat asupra personalitatii devenind crude. Mi se pare logic, as fi reactionat la fel >.>. Pur si simplu nu inteleg cum puteai sa ai o inima pura dupa tot ce li se intamplase .. * straight face *.
As fi vrut sa le vad prietene, nu dusmance XDDD [sunt constienta de faptul ca asta nu se va intampla niciodata =D].
Si in plus .. Erau si tare dragute XD 7
Akeginu
Akeginu
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 18
Localizare : Cyanide Sun
Manga/anime : Claymore, Ergo Prozy, Vampire Knight, Rozen Maiden
Karma :
Personajele preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Personajele preferate Right_bar_bleue

Prestigiu :
Personajele preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Personajele preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 25/07/2008

Sus In jos

Personajele preferate Empty Re: Personajele preferate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum