Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Online
 Vampire Knight
Ultimele subiecte
» Am picat si eu aici ^^"
Bleach sau Naruto? EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de -Star-

» Salut am picat din cer!!!!
Bleach sau Naruto? EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de ayu

» Oopss...I did it again @_@
Bleach sau Naruto? EmptyDum Sept 14, 2008 8:13 pm Scris de ayu

» De la ce vine nick-ul vostru?
Bleach sau Naruto? EmptySam Sept 13, 2008 3:09 pm Scris de CrazyDia

» What Element Are You?
Bleach sau Naruto? EmptySam Sept 13, 2008 3:06 pm Scris de CrazyDia

» What Anime Eyecolor would you have ?
Bleach sau Naruto? EmptySam Sept 13, 2008 3:04 pm Scris de CrazyDia

» What's Your Personality?
Bleach sau Naruto? EmptySam Sept 13, 2008 3:00 pm Scris de CrazyDia

» What school subject are you?
Bleach sau Naruto? EmptySam Sept 13, 2008 2:58 pm Scris de CrazyDia

» Are you emo?
Bleach sau Naruto? EmptySam Sept 13, 2008 2:55 pm Scris de CrazyDia

» What Color Nail Polish Best Fits You?
Bleach sau Naruto? EmptySam Sept 13, 2008 2:54 pm Scris de CrazyDia

Sondaj

Ce parere ai despre forum?

Bleach sau Naruto? Vote_lcap73%Bleach sau Naruto? Vote_rcap 73% [ 16 ]
Bleach sau Naruto? Vote_lcap14%Bleach sau Naruto? Vote_rcap 14% [ 3 ]
Bleach sau Naruto? Vote_lcap0%Bleach sau Naruto? Vote_rcap 0% [ 0 ]
Bleach sau Naruto? Vote_lcap5%Bleach sau Naruto? Vote_rcap 5% [ 1 ]
Bleach sau Naruto? Vote_lcap9%Bleach sau Naruto? Vote_rcap 9% [ 2 ]

Total voturi : 22


Bleach sau Naruto?

+5
QuisQ
Iker Casillas
Khadija
-Star-
Anhy-chan
9 participan?i

In jos

Bleach sau Naruto? Empty Bleach sau Naruto?

Mesaj Scris de Anhy-chan Mar Iun 10, 2008 7:47 am

Ei bine ... aici puteti vorbi despre aceste doua animeuri si sa spuneti pe care dintre ele le preferati si de ce ... si sa va argumentati parerile ^^
Anhy-chan
Anhy-chan
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 243
Varsta : 14
Karma :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue8 / 1008 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/06/2008

Sus In jos

Bleach sau Naruto? Empty Re: Bleach sau Naruto?

Mesaj Scris de -Star- Mar Iun 10, 2008 7:58 am

Sa vedem.
Naruto- este primul anime pe care l-am vazut...Actiunea, aventura, grafica...totul ma atrage...Intamplarile sunt excelente...Ideea anime-ului este fascinanata.Modul in care Naruto trece peste toate obstacolele, intarindu-si treptat idealul de a fi hokage denumeste optimismul accentuat...Ma atrage datorita tuturor aspectelor ce compun acest anime.
Bleach-desi nu prea am vazut multe episoade din acest anime, ma pot pronunta...Are la baza un aspect ce imi place:aventura....Grafica personajelor este reusita...si modul in care creatorul le introduce in anime...
In concluzie, aleg Naruto, datorita tuturor aspectelor enumerate mai sus.


Ultima editare efectuata de catre Haiire Ruth in Dum Iul 06, 2008 10:50 am, editata de 4 ori

-Star-
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 663
Karma :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/05/2008

Sus In jos

Bleach sau Naruto? Empty Re: Bleach sau Naruto?

Mesaj Scris de Khadija Mar Iun 10, 2008 6:08 pm

Ruth a scris:Sa vedem.
Naruto- este primul anime pe care l-am vazut...Actiunea, aventura, grafica...totul ma atrage...Intamplarile sunt excelente...Ideea anime-ului este fascinanata.Modul in care Naruto trece peste toate obstacolele, intarindu-si treptat idealul de a fi hokage denumeste optimismul accentuat...M atrage datorita tuturor aspectelor ce compun acest anime.
Bleach-desi nu prea am vazut multe episoade din acest anime, ma pot pronunta...Are la baza un aspect ce imi place:aventura....Grafica personajelor este reusita...si modul in care creatorul le introduce in anime...
In concluzie, aleg Nruto, datorita tututror aspectelor enumerte mai sus.

sunt de acord cu Ruth.Cand am vaxut prima data Naruto pe Jetix am crezut ca e un desen animat.Dar mi-am dat seama ca e anime si m-am interesat sa aflu personajele,si am fost fascinata de acest anime.
Khadija
Khadija
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 32
Varsta : 15
Karma :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/06/2008

Sus In jos

Bleach sau Naruto? Empty Re: Bleach sau Naruto?

Mesaj Scris de Iker Casillas Mar Iun 10, 2008 6:20 pm

Aleg Naruto deaorece din Bleach nu am vazut nici un episod dar totusi kred ca imi voi schimba parerea dak voi vedea maim ulte episoade....Oricum imi plac: aventura,grafica si tehinicile jutsu executate de shinobi
Iker Casillas
Iker Casillas
Anime Lover
Anime Lover

Numarul mesajelor : 84
Varsta : 12
Karma :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/06/2008

Sus In jos

Bleach sau Naruto? Empty Re: Bleach sau Naruto?

Mesaj Scris de QuisQ Mar Iun 10, 2008 6:52 pm

HiHiHi...Hai ca stitit ca aleg Naruto deoarece..Deoarece ce vreti voi dar nu am inteles ce au vazut unii la Bleach ^^"Eh..Fiecare cu parerea lui dar in primul rand eu tin cu Naruto^^...E un anime dezvoltat si foarte bine construit^^
QuisQ
QuisQ
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 397
Localizare : In you head..*____________*
Manga/anime : La nimic..O___O\\\\\\\\\\\\\\\'
Varsta : 12 ani^^
Karma :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/06/2008

Sus In jos

Bleach sau Naruto? Empty Re: Bleach sau Naruto?

Mesaj Scris de Anhy-chan Mar Iun 10, 2008 9:26 pm

Acum si eu ^_^
Well ... eu prefer Naruto din mai multe motive ^^"
Bleach nu l-am vazut pe tot si probabil l-as fi ales pe el daca il vizionam si ajungeam la zi cu episoadele ^^"
Naruto este cam primul meu animeu... nu chiar primul, dar oricum este favoriul meu -_-" cred >_>

Deci aleg Naruto ^_^
Anhy-chan
Anhy-chan
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 243
Varsta : 14
Karma :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue8 / 1008 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/06/2008

Sus In jos

Bleach sau Naruto? Empty Re: Bleach sau Naruto?

Mesaj Scris de RuKia-ChaN Mar Iun 10, 2008 10:03 pm

Bleach all the way peeps Bleach sau Naruto? 21n3zp0 !!

Ok, so. Ya'know that I'm a Bleach freakin' fan-girl Bleach sau Naruto? 28wgvp5 ceea ce rezulta ca tot ceea ce e legat, intr-un fel sau altul, de Bleach imi place hehe ^ ^. Ambele anime-uri sunt ok [ si Bleach si Naruto ] but ambele au the same problem. Aniamtori stupizi Bleach sau Naruto? 2r7lusk. In cazul anime-ului Naruto, se lungeste cu vorba si blah blah, stiti povestea XD, iar in cazul anime-ului Bleach, se interpreteaza gresit scene din manga si uneori chiar puse tampenii OOC [ out of character ] prin episoade and so on and so on *rolling eyes*. Asa ca prefer sa aleg intre cele doua doar dupa manga [ ya'know I'm a manga snob XD ]. Manga-ul Naruto. It's awesome. Kishimoto-san e foarte talentat si are o imaginatie de invidiat ^ ^. E un manga din ce in ce mai captivant, si mai kewl ^ ^. Manga-ul Bleach. Nu-i gasesc defecte sorry @___@. Maybe I'm blind or stupid or whatever XD but nu-i gasesc defecte. Kubo-san <3 is a genius. Are un stil aparte de a desena, de a reda ceea ce simt personajele, expresiile faciale, sentimentele personajelor, scenele de lupta intense, scenle pline de suspans si are un stil aparte de a nuanta importanta personajelor ^ ^. Bleach e un manga amazing, nu am destule cuvinte si nici nu-mi agsesc cuvintele potrivite ca as descriu perfect that awesome-ness si cat de mult I'm in love with this manga Bleach sau Naruto? 3448idv.
RuKia-ChaN
RuKia-ChaN
Anime Lover
Anime Lover

Numarul mesajelor : 66
Varsta : 31
Localizare : IchiRuki and Yaoi-ness Land :]
Manga/anime : Manga snob @___@
Varsta : 15 ani
Karma :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/06/2008

Sus In jos

Bleach sau Naruto? Empty Re: Bleach sau Naruto?

Mesaj Scris de Kaname Joi Iun 12, 2008 5:52 pm

Ambele imi plac dar....Naruto are o poveste mai interesanta...Personajele din naruto mi se par mai interesante...si cred ca tehnicile jutsu sunt mai tari decat sabiile(sau ce or avea)
Deci aleg naruto. 51
Kaname
Kaname
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 232
Varsta : 29
Manga/anime : Naruto
Varsta : 12 ani
Karma :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/06/2008

http://www.narutozone.nice-forums.com

Sus In jos

Bleach sau Naruto? Empty Re: Bleach sau Naruto?

Mesaj Scris de Patience Vin Iun 20, 2008 12:18 pm

Eu aleg Naruto..
Naruto l-am vazut aproape tot, dar Bleach am vazut doar 3-4 episoade...
Din Naruto am inteles tot, dar din Bleach nu am inteles nimic *.* (poate si pentru ca diferenta dintre episoade vizionate de mine este cam mare..).
Naruto are o poveste mai interesanta, cum a zis si Kaname.. Ambele anime-uri sunt amuzante, dupa parerea mea, dar Naruto are ceva in plus..
Am impresia ca Naruto are personajele mult mai interesante decat cele din Bleach..
Anyway, imi place mai mult lupta cu tehnici jutsu, decat cele cu sabii, etc..
+ ca Naruto este al treilea anime pe care l-am vazut..
Patience
Patience
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 298
Varsta : 28
Localizare : In This World! >.>
Manga/anime : Yu-Yu Hakusho, Death Note, Gravitation, Vampire Knight, Naruto, InuYasha, Jigoku Shoujo, etc.
Varsta : 12 sai
Karma :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/06/2008

Sus In jos

Bleach sau Naruto? Empty Re: Bleach sau Naruto?

Mesaj Scris de crazygirl93 Dum Iul 06, 2008 12:18 am

Eu aleg Bleach deoarece Naruto nu am urmarit nici un episod pe cand din Bleach am vazut cateva episoade si mi-a placut foarte mult!In Bleach mi se pare foarte interesanta actiunea si nu stiu ce sa mai zic ..Puterile personajelor este interesanta!!C-am atata spun pentru ca nu stiu ce sa mai zic
crazygirl93
crazygirl93
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 158
Varsta : 30
Manga/anime : Kaleido Star,Blood+,Rosario+Vampire
Karma :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Bleach sau Naruto? Left_bar_bleue4 / 1004 / 100Bleach sau Naruto? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 03/07/2008

http://iloveanime4ever.3xforum.ro

Sus In jos

Bleach sau Naruto? Empty Re: Bleach sau Naruto?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum