Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Online
 Vampire Knight
Ultimele subiecte
» Am picat si eu aici ^^"
Parere-Ouran High School Host Club EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de -Star-

» Salut am picat din cer!!!!
Parere-Ouran High School Host Club EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de ayu

» Oopss...I did it again @_@
Parere-Ouran High School Host Club EmptyDum Sept 14, 2008 8:13 pm Scris de ayu

» De la ce vine nick-ul vostru?
Parere-Ouran High School Host Club EmptySam Sept 13, 2008 3:09 pm Scris de CrazyDia

» What Element Are You?
Parere-Ouran High School Host Club EmptySam Sept 13, 2008 3:06 pm Scris de CrazyDia

» What Anime Eyecolor would you have ?
Parere-Ouran High School Host Club EmptySam Sept 13, 2008 3:04 pm Scris de CrazyDia

» What's Your Personality?
Parere-Ouran High School Host Club EmptySam Sept 13, 2008 3:00 pm Scris de CrazyDia

» What school subject are you?
Parere-Ouran High School Host Club EmptySam Sept 13, 2008 2:58 pm Scris de CrazyDia

» Are you emo?
Parere-Ouran High School Host Club EmptySam Sept 13, 2008 2:55 pm Scris de CrazyDia

» What Color Nail Polish Best Fits You?
Parere-Ouran High School Host Club EmptySam Sept 13, 2008 2:54 pm Scris de CrazyDia

Sondaj

Ce parere ai despre forum?

Parere-Ouran High School Host Club Vote_lcap73%Parere-Ouran High School Host Club Vote_rcap 73% [ 16 ]
Parere-Ouran High School Host Club Vote_lcap14%Parere-Ouran High School Host Club Vote_rcap 14% [ 3 ]
Parere-Ouran High School Host Club Vote_lcap0%Parere-Ouran High School Host Club Vote_rcap 0% [ 0 ]
Parere-Ouran High School Host Club Vote_lcap5%Parere-Ouran High School Host Club Vote_rcap 5% [ 1 ]
Parere-Ouran High School Host Club Vote_lcap9%Parere-Ouran High School Host Club Vote_rcap 9% [ 2 ]

Total voturi : 22


Parere-Ouran High School Host Club

In jos

Parere-Ouran High School Host Club Empty Parere-Ouran High School Host Club

Mesaj Scris de ayu Joi Iun 12, 2008 2:15 pm

Povestea se invarte in jurul unui club, la prima vedere cu totul nefolositor, in care o mana de baieti foarte frumosi au ca singur scop sa aduca fericire fetelor si sa le faca sa se simta ca niste printese. Acest club functiona intro scoala ai carei elevi si eleve faceau parte din cele mai bogate si influente familii din Japonia, dar care din cand in cand mai primea si elevi care nu se distingeau prin averea familiilor ci doar prin talentul si inteligenta de care dadeau dovada. Intamplarea face ca un astfel de elev, Haruhi Fujioka, sa ajunga in Host Club si din cauza neindemanarii sale (sparge o vaza foarte valoroasa) sa fie nevoit sa ramana acolo pana cand isi va plati datoria. Haruhi parea un baietel fragil si foarte apatic dar la scurt timp membrii clubului descopera ca de fapt, nu este baiat ci fata. Totusi, membrii clubului, observand potentialul ei de a atrage noi cliente, ii propun sa continue sa-si ascunda adevarata identitate si sa lucreze pentru club pana cand datoria va fi acoperita, lucru pe care fata il accepta.
Toate situatiile amuzante care urmeaza au, intrun fel sau altul, legatura cu Haruhi si impactul pe care ea il are asupra membrilor clubului.

Okay anime'ul asta a fost ca o raza de soare pentru mine. E unul dintre favoritele mele. Contine tot ce ii trebuie unui anime reusit: comedie la greu, romance, personaje bine realizate. Am ajuns sa vad anime'ul din greseala insa dupa aceea nu m'am mai putut dezlipi de monitor, iar la final m'a apucat plansul ca nu mai este.
Story'ul este foarte interesant, coloana sonora e haioasa, personajele sunt foarte bine realizate, iar grafica e interesanta din punctul meu de vedere, pentru k nu pot spune k e printre cea mai frumoasa, dar cu siguranta se numara printre ele. Pe mine m'a distrat la culme si mi'a placut enorm...asa k eu vi'l recomand ca un anime care "trebuie vazut".
ayu
ayu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 665
Varsta : 33
Localizare : a III a planeta la stanga
Manga/anime : currently watching The Third:Aoi Hitomi no Shoujo
Karma :
Parere-Ouran High School Host Club Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Parere-Ouran High School Host Club Right_bar_bleue

Prestigiu :
Parere-Ouran High School Host Club Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Parere-Ouran High School Host Club Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum