Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Online
 Vampire Knight
Ultimele subiecte
» Am picat si eu aici ^^"
Ce vizionati in prezent? EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de -Star-

» Salut am picat din cer!!!!
Ce vizionati in prezent? EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de ayu

» Oopss...I did it again @_@
Ce vizionati in prezent? EmptyDum Sept 14, 2008 8:13 pm Scris de ayu

» De la ce vine nick-ul vostru?
Ce vizionati in prezent? EmptySam Sept 13, 2008 3:09 pm Scris de CrazyDia

» What Element Are You?
Ce vizionati in prezent? EmptySam Sept 13, 2008 3:06 pm Scris de CrazyDia

» What Anime Eyecolor would you have ?
Ce vizionati in prezent? EmptySam Sept 13, 2008 3:04 pm Scris de CrazyDia

» What's Your Personality?
Ce vizionati in prezent? EmptySam Sept 13, 2008 3:00 pm Scris de CrazyDia

» What school subject are you?
Ce vizionati in prezent? EmptySam Sept 13, 2008 2:58 pm Scris de CrazyDia

» Are you emo?
Ce vizionati in prezent? EmptySam Sept 13, 2008 2:55 pm Scris de CrazyDia

» What Color Nail Polish Best Fits You?
Ce vizionati in prezent? EmptySam Sept 13, 2008 2:54 pm Scris de CrazyDia

Sondaj

Ce parere ai despre forum?

Ce vizionati in prezent? Vote_lcap73%Ce vizionati in prezent? Vote_rcap 73% [ 16 ]
Ce vizionati in prezent? Vote_lcap14%Ce vizionati in prezent? Vote_rcap 14% [ 3 ]
Ce vizionati in prezent? Vote_lcap0%Ce vizionati in prezent? Vote_rcap 0% [ 0 ]
Ce vizionati in prezent? Vote_lcap5%Ce vizionati in prezent? Vote_rcap 5% [ 1 ]
Ce vizionati in prezent? Vote_lcap9%Ce vizionati in prezent? Vote_rcap 9% [ 2 ]

Total voturi : 22


Ce vizionati in prezent?

+2
-Star-
ayu
6 participan?i

In jos

Ce vizionati in prezent? Empty Ce vizionati in prezent?

Mesaj Scris de ayu Dum Iun 15, 2008 1:21 pm

Okay so, voi ce vizionati in momentul de fata?

Eu incerc sa termin cu Elemental Gelade...l'am inceput acum ceva vreme insa m'am plictisit, iar acum incerc sa termin toate anime'urile incepute si neterminate. So la mine e Elemental Gelade, un fantasy-romance de 26 de episoade, presarat cu de toate, suspans, putina comedie (de fapt putin mai multa), actiune si aventura din plin. Grafica e destul de buna, personajele fiind foarte diferite, iar coloana sonora e super dragutza. Openingul e cel mai tare.
ayu
ayu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 665
Varsta : 33
Localizare : a III a planeta la stanga
Manga/anime : currently watching The Third:Aoi Hitomi no Shoujo
Karma :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

Ce vizionati in prezent? Empty Re: Ce vizionati in prezent?

Mesaj Scris de -Star- Dum Iun 15, 2008 1:24 pm

Hmm...Eu momentan vizionez Sola...
Este un anime destul de reusit....I-am inteles ideea...
Dupa cum puteam zice....grafica este foarte buna...Este ceva gen romance combinat cu fantasy si comedie...Ma impresioneaza....Actiunea este bine desfasurata...
Cu sigurnta il voi continua.^_^

-Star-
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 663
Karma :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/05/2008

Sus In jos

Ce vizionati in prezent? Empty Re: Ce vizionati in prezent?

Mesaj Scris de ayu Sam Iun 21, 2008 2:12 pm

Pai vine cam asa..m'am apucat de Bokura ga Ita, un anime bestial, cu toate ca la inceput nu prea ma impresiona grafica , insa dupa primele 2-3 episoade m'a prins complet...plus de asta mai vizionez in paralel Naruto Shippuuden (vreau sa fiu la zi, ma rog saptamana) ....si trebuie sa termin si cu Black Cat pe desupra^^ ...so astea 3 sunt
ayu
ayu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 665
Varsta : 33
Localizare : a III a planeta la stanga
Manga/anime : currently watching The Third:Aoi Hitomi no Shoujo
Karma :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

Ce vizionati in prezent? Empty Re: Ce vizionati in prezent?

Mesaj Scris de crazygirl93 Sam Iul 12, 2008 9:50 pm

Eu momentan ma uit la doua anime'uri ...Adica la Blood+ si la D.N Angel...si dupa cele termin pe astea ma gandesc sa ma pun sa vad de la inceput pana la sfarsit Kaleido Star....
crazygirl93
crazygirl93
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 158
Varsta : 30
Manga/anime : Kaleido Star,Blood+,Rosario+Vampire
Karma :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue4 / 1004 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 03/07/2008

http://iloveanime4ever.3xforum.ro

Sus In jos

Ce vizionati in prezent? Empty Re: Ce vizionati in prezent?

Mesaj Scris de ayu Sam Iul 12, 2008 10:38 pm

Ce vizionez...hmm pai aproape termin Kyou no Go no Ni! (Today in class 5-2), un anime foarte simpatic...4 episoade (OVA). E o comedie tare reusita. Si mai vizionez Innocent Venus...de cand vreau sa il termin si nu am mai apucat...acum e momentul 1
ayu
ayu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 665
Varsta : 33
Localizare : a III a planeta la stanga
Manga/anime : currently watching The Third:Aoi Hitomi no Shoujo
Karma :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

Ce vizionati in prezent? Empty Re: Ce vizionati in prezent?

Mesaj Scris de Lina Inverse Lun Iul 21, 2008 4:50 pm

pai....vizionez Slayers Revolution (cu Animaxu ma apuca craciunu). Mi se pare mult mai buna decat celelalte serii si are o actiune interesanta
Ginga Densetsu Weed-am ajuns la episodul 17 si mai am putin si-l vad pe tot.
Lost Universe- e aproape copia identica a anime-ului Slayers. Am vazut de-abia 2 episoade
Lina Inverse
Lina Inverse
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 34
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Manga/anime : Slayers, Inuyasha, Ginga Densetsu Weed, Lost Universe
Varsta : 16 ani
Karma :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/07/2008

http://magicnight.rpgdynasty.net/

Sus In jos

Ce vizionati in prezent? Empty Re: Ce vizionati in prezent?

Mesaj Scris de -Star- Lun Iul 28, 2008 6:11 am

Eu vizionez un anime, care dupa parerea mea este pt. baieti...dar nu-mi pasa chiar deloc...
Digimon Tamers...
In primele episoade nu m-a impresionat...
Dar treptat, actiunea devenea din ce in ce mai complexa.Acest lucru m-a atras...Ador grafica draguta a personajelor.

-Star-
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 663
Karma :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/05/2008

Sus In jos

Ce vizionati in prezent? Empty Re: Ce vizionati in prezent?

Mesaj Scris de Arisa_Mei Dum Aug 10, 2008 1:36 pm

pai..on-going anime..:Naruto, Bleach..,Slayers Revolution...
si Cardcaptor Sakura..nu mi-a placut la inceput dar cu timpul am ajuns sa-l indragesc.are foarte multa originalitate, e interesant si personajele sunt destul de bine conturate.
Arisa_Mei
Arisa_Mei
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 29
Localizare : In a place where my dreams come true
Varsta : 14
Karma :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/08/2008

Sus In jos

Ce vizionati in prezent? Empty Re: Ce vizionati in prezent?

Mesaj Scris de ayu Lun Aug 11, 2008 4:52 pm

Hmmm avand in vedere cate am auzit despre anime ...cate laude si cuvinte bune, am lasat tot ce imi planificasem sa vizionez deoparte si m'am apucat de...Vampire Knight.
Nici nu stiu ce pot sa spun despre el...e tipul de anime care te prinde si te tine acolo pana la final....grafica e buna, coloana sonora de asemenea...personajele nu mai zic...o diversitate care incanta ochii^_^
Imi place ca personalitatea personajelor e bine conturata si nu se pune accent doarpe 1 sau 2 personaje, ci fiecare are o contributie interesanta^^
ayu
ayu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 665
Varsta : 33
Localizare : a III a planeta la stanga
Manga/anime : currently watching The Third:Aoi Hitomi no Shoujo
Karma :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

Ce vizionati in prezent? Empty Re: Ce vizionati in prezent?

Mesaj Scris de CrazyDia Sam Sept 13, 2008 1:57 pm

Da ce nu vizionez =)).

1.D.Gray Man-->Azi mi`a cazut cerul in cap cand am aflat ca se opresc omuletii aia la 103 X___X.Ce pot spune...ador anime`ul si sunt total inebunita dupa el,adevaru e ca manga e mai buna decat anime`ul ca deh...stiti cum e cu episoadele de umplutura X__X *I totally hate them*.Povestea e destul de interesanta si originala pot spune,in unele parti foarte amuzanta chiar si in momente critice se trezeste vreunu sa faca vreo tampenie =)).
2.Higurashi no Naku Koro ni Kai -->Stationez rau de tot pe anime adica vad un ep din 3 in 3 zile sau cine stie.Prima serie am terminat`o cu brio pe cand a2a X___X vai de mine.Chiar nu stiu ce sa zic despre ea,singurul lucru care il stiu e faptul ca se explica toata abureala din prima serie si te scoate din confuzie @_@.
3.Naruto Shippuuden -->Everybody knows what's the thing with it.Singurul lucru care ma enerveaza e faptul ca au tot bagat ep de umplutura X__X,mda acum cica si`au revenit.
4.Shugo Chara -->Un anime simpatic si foarte dragut care merita vazut,cum sunt eu addicted to mahou shoujo e tocmai bun pentru sufletelul meu @_@.Anyway are si faze romantice [whoaaa AmuxIkuto <333] si amuzante si momente extreme care te tin in suspans si simti o presiune asupra ta >.< etc etc.
5.Special A-->O comedie romantica plina de surprize.Trebuie sa spun ca are si chesti supranaturale in el care te lasa o.o;,dar care in acelasi timp te si face sa mori de ras [proprie experienta,am ras cu lacrimi si inca rad cand il urmaresc =))].E chiar simpatic si foarte sweet,iar felul in care decurge relatiile dintre personajele principale e ceva de speriat,de fiecare data se intampla cate ceva la care nu te astepti,mai bine spus e total imprevizibil =)).

Cam atat urmaresc eu^^,toate inafara de Higurashi al 2lea sezon,apar episoade saptamanal @__@.
CrazyDia
CrazyDia
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 30
Localizare : Under Sasuke's bed sheets
Manga/anime : Anime:Naruto,D.Gray Man,Shugo Chara,Special A [my fav in present].Manga:Vampire Knight,Vampire Juuji
Varsta : 14 ani O.o
Karma :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Prestigiu :
Ce vizionati in prezent? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ce vizionati in prezent? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

http://otaku-generation.forumer.ro

Sus In jos

Ce vizionati in prezent? Empty Re: Ce vizionati in prezent?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum