Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Online
 Vampire Knight
Ultimele subiecte
» Am picat si eu aici ^^"
Top favourite anime characters EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de -Star-

» Salut am picat din cer!!!!
Top favourite anime characters EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de ayu

» Oopss...I did it again @_@
Top favourite anime characters EmptyDum Sept 14, 2008 8:13 pm Scris de ayu

» De la ce vine nick-ul vostru?
Top favourite anime characters EmptySam Sept 13, 2008 3:09 pm Scris de CrazyDia

» What Element Are You?
Top favourite anime characters EmptySam Sept 13, 2008 3:06 pm Scris de CrazyDia

» What Anime Eyecolor would you have ?
Top favourite anime characters EmptySam Sept 13, 2008 3:04 pm Scris de CrazyDia

» What's Your Personality?
Top favourite anime characters EmptySam Sept 13, 2008 3:00 pm Scris de CrazyDia

» What school subject are you?
Top favourite anime characters EmptySam Sept 13, 2008 2:58 pm Scris de CrazyDia

» Are you emo?
Top favourite anime characters EmptySam Sept 13, 2008 2:55 pm Scris de CrazyDia

» What Color Nail Polish Best Fits You?
Top favourite anime characters EmptySam Sept 13, 2008 2:54 pm Scris de CrazyDia

Sondaj

Ce parere ai despre forum?

Top favourite anime characters Vote_lcap73%Top favourite anime characters Vote_rcap 73% [ 16 ]
Top favourite anime characters Vote_lcap14%Top favourite anime characters Vote_rcap 14% [ 3 ]
Top favourite anime characters Vote_lcap0%Top favourite anime characters Vote_rcap 0% [ 0 ]
Top favourite anime characters Vote_lcap5%Top favourite anime characters Vote_rcap 5% [ 1 ]
Top favourite anime characters Vote_lcap9%Top favourite anime characters Vote_rcap 9% [ 2 ]

Total voturi : 22


Top favourite anime characters

2 participan?i

In jos

Top favourite anime characters Empty Top favourite anime characters

Mesaj Scris de ayu Joi Aug 14, 2008 9:21 pm

Well well..ma gandeam sa fac topicul aici, mi se pare o idee bunicica...
So aici veti pune personajele voatre preferate...din seriile vazute,filmele anime vazute....si va rog sa va si argumentati parerea catusi de putin...

Here's mine:
~male characters

-Itachi Uchiha (Naruto)
In ceea ce ma priveste am impresia ca Itachi e si unul dintrecele mai controversate personaje si unul din personajele care mi'a placut cel mai mult, nu doar datorita faptului ca personalitatea lui e extrem de bine conturata, sau prin faptul ca este unul dintre cele mai complexe personaje, ci prin imprevizibilitate. Desi ma astetam la unele chestii din partea lui, la altele nici macar nu m'am gandit fugitiv. E unul dintre cele mai puternice personaje din Naruto,parerea mea, isi claculeaza cu o precizie uimitoare loviturile astfel incat sa nu aiba nevoie decat de o singura lovitura, intotdeauna socheaza prin ceva..si isi merita tot respectul pentru ce a facut...
-Yagami Kazuma (Kaze no Stigma)
Un personaj foarte bine realizat. Pe langa aspectul fizica care te facea sa *ahem*ahem*...personalitatea lui si calmul de care dadea dovada in orice situatie, pur si simplu imposibil sa nu il idragesti. Avea acel ceva care impunea oarecum respect, si totusi chiar si prin calmul lui de multe ori era amuzant. Avea un sarm aparte...iar atitudinea adoptata fata de verisoara llui avea ceva irezistibil ^^
-Chrono(Chrono Crusade)
Unul din cei mai simpatici demoni...foarte dragut atat ca aspect fizic catsi ca suflet.
Tinea foarte mult la personale apropiate si de cele mai multe ori in echipa el era cel cu capul pe umeri si incerca sa o tina pe Rosette departe de obisnuitele "distugeri".
A tinut la Rosette foarte mult pana la sfarsit si a incercat totul ca sa o salveze fara sa foloseasca "ceasul"...un personaj complex demn de respect
-Andou Tsubasa (Gakuen Alice)
Hehe un personaj care mi'a ramas si sunt sigura ca imi va ramane in minte mult timp.
Desi nu a fost personaj principal in anime, el era cel care facea atmosfera, sau cel putin asa mi se parea mie. Atat de funny si neinteresat, calm si nepasator, dar totusi cu capul pe umer si calculat. Stia ce are de facut.
Intotdeauna sarea in ajutorul celui care avea nevoie.
Chiar daca nu arata, intotdeauna vedea printr'o personana, ii vedea slabiciunile sau ceea ce il supara.
-Yuui "Fai. D" Flourite(Tsubasa Reservoir Chronicle)
Un personaj de care m'am indragostit de la prima lui aparitie. E imposibil sa nu iti placa. Personalitate lui complexa face totul. Zambetul acela oarecum pervers, care pare a ascunde ceva, te facea sa te gandesti oare ce pune la cale....si faptul ca era mereu calm indiferent de situatie, stia unde sa loveasca.
-Motoharu Yano(Bokura ga Ita)
Simplul lui fel de a fi te face sa il adori....ca sa nu mai zic de zambetul acela care ...chiar daca te'ar scoate din sarite, nu ai putea sa nu il ierti cand zambeste asa.Desi cateodata era mult prea gelos si chiar nu stia cum sa se comporte...era imposibil sa stai suparat pe el ^^..avea acel ceva care nu te lasa sa nu il placi
-Dark Mousy (D.N.Angel)
Vai dar cum am putut sa uit de primul meu personaj preferat. Felul sau pervers de a fi, personalitatea lui si calmul ii dadeau un aer aparte...

pentru female characters revin mai incolo cu un edit...trebuie sa fac un peek de ordine la ele ^^
ayu
ayu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 665
Varsta : 33
Localizare : a III a planeta la stanga
Manga/anime : currently watching The Third:Aoi Hitomi no Shoujo
Karma :
Top favourite anime characters Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Top favourite anime characters Right_bar_bleue

Prestigiu :
Top favourite anime characters Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Top favourite anime characters Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

Top favourite anime characters Empty Re: Top favourite anime characters

Mesaj Scris de CrazyDia Sam Sept 13, 2008 1:52 pm

Ce n`as da sa stau departe de topic (-_-); dar chiar nu pot >.<.Voi incepe cu fetele si voi termina cu baietii @_@ [my poor secretsss >.>]


1.Amu [Shugo Chara]-->I love her character <33,e asa de cool si amuzanta [Cool and Spicy and Bara Balanceee <33].Whoaaa...din prima clipa in care am vazut`o mi`a placut de ea si intr`un fel ma regasesc in personalitatea ei [Honto no Jibun aka True Self].
2.Hikari [Special A]-->Alta anime girl care imi place si in care ma regasesc din nou.E amuzanta,very crazy,dar cel mai important:stie sa zambeasca si cum sa`i faca si pe ceilalti sa fie fericiti^^.
3.Saya [Blood+]-->O fata puternica din toate punctele de vedere,chiar daca in prima serie nu se vede acest lucru.Mi`a placut felul in care s`a schimbat in a2a serie,din acea fata plina de viata,copilaroasa,imatura si fricoasa a devenit o fata rece,distanta,indiferenta,puternica si matura,dar care inauntrul ei era plina de sentimente cu toate ca nu arata^^. [m`am intins ca placinta aici >.>]
4.Lenalee [D.Gray Man]-->Alt personaj drag mie.Cel mai mult mi`a placut la ea faptul ca mereu a luptat alaturi de prietenii ei chiar daca nu dispunea de Innocence,ea a continuat mereu sa spere ca totul va fi bine si ca toate pb au o rezolvare.
5.Yuki[Vampire Knight]-->Ce mi`a placut la ea?Umm...felul in care s`a comportat cand a aflat ca Zero e un vampir si ca poate ajunge la Level E.A fost un gest de maturitate din partea ei sa ramana alaturi de el nepasandu`i de consecinte avand in vedere faptul ca ea a fost atacata de un Level E acum 4 ani.
-----------------------------------------------------------------------------------
1.Ehh..Sasuke [Naruto,I prefer the one in Shippuuden] ce pot spune,m`a atras din prima,dar au fost momente cand l`am urat si imi venea sa arunc monitorul pe geam cand aparea >.<.Mda...cred ca sunt eu mai atrasa de tipi reci cu atitudine and all this stuff.Anyway...he will always remains my no.1 favorite anime boy <33.
2.Pff...Itachi X___X [Naruto] *Uchiha Brothers Addiction...*,mda cum am spus si sus X___X ce pot spune >.< sunt de groaza hohot.Anyway...I like him,but not as much as I like his brother :-".Yeah...e rece,calculat,distant and most important..some kind of killer,dar e bun in felul lui [cine a citit manga,stie cam la ce ma refer].
3.Kanda <333.He's from D.Gray Man.Yeah..I'm maniac after him too <33.Alt tip rece,distant,indiferent >.> [eu v`am zis ca ma atrag tipul asta de baieti adica mi se pare ceva mai provocator,dar asta e alta poveste].
4.Lavi[D.Gray Man],mnoooh....ceva mai cald.He's such a cutie <33,e tare amuzant si de fiecare data face cate o boacana in situatiile critice hohot.He's crazy <33 that's why I like him.
5.Oare pe cine sa pun pe 5 huh? ,pe cine sa aleg >.<.Mda..il voi alege pe Dei`kun [aka Deidara <3,aka din Naruto =))].Chiar mi`ar placea sa am un frate ca el hohot,sufletul din Akatsuki @__@,nu e moton si imi place viziunea lui asupra artei [Art is Bang..asta nu o uit never ].
CrazyDia
CrazyDia
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 30
Localizare : Under Sasuke's bed sheets
Manga/anime : Anime:Naruto,D.Gray Man,Shugo Chara,Special A [my fav in present].Manga:Vampire Knight,Vampire Juuji
Varsta : 14 ani O.o
Karma :
Top favourite anime characters Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top favourite anime characters Right_bar_bleue

Prestigiu :
Top favourite anime characters Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top favourite anime characters Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

http://otaku-generation.forumer.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum