Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Online
 Vampire Knight
Ultimele subiecte
» Am picat si eu aici ^^"
Pareri Vampire Knight EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de -Star-

» Salut am picat din cer!!!!
Pareri Vampire Knight EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de ayu

» Oopss...I did it again @_@
Pareri Vampire Knight EmptyDum Sept 14, 2008 8:13 pm Scris de ayu

» De la ce vine nick-ul vostru?
Pareri Vampire Knight EmptySam Sept 13, 2008 3:09 pm Scris de CrazyDia

» What Element Are You?
Pareri Vampire Knight EmptySam Sept 13, 2008 3:06 pm Scris de CrazyDia

» What Anime Eyecolor would you have ?
Pareri Vampire Knight EmptySam Sept 13, 2008 3:04 pm Scris de CrazyDia

» What's Your Personality?
Pareri Vampire Knight EmptySam Sept 13, 2008 3:00 pm Scris de CrazyDia

» What school subject are you?
Pareri Vampire Knight EmptySam Sept 13, 2008 2:58 pm Scris de CrazyDia

» Are you emo?
Pareri Vampire Knight EmptySam Sept 13, 2008 2:55 pm Scris de CrazyDia

» What Color Nail Polish Best Fits You?
Pareri Vampire Knight EmptySam Sept 13, 2008 2:54 pm Scris de CrazyDia

Sondaj

Ce parere ai despre forum?

Pareri Vampire Knight Vote_lcap73%Pareri Vampire Knight Vote_rcap 73% [ 16 ]
Pareri Vampire Knight Vote_lcap14%Pareri Vampire Knight Vote_rcap 14% [ 3 ]
Pareri Vampire Knight Vote_lcap0%Pareri Vampire Knight Vote_rcap 0% [ 0 ]
Pareri Vampire Knight Vote_lcap5%Pareri Vampire Knight Vote_rcap 5% [ 1 ]
Pareri Vampire Knight Vote_lcap9%Pareri Vampire Knight Vote_rcap 9% [ 2 ]

Total voturi : 22


Pareri Vampire Knight

+3
RuKia-ChaN
Anhy-chan
-Star-
7 participan?i

In jos

Pareri Vampire Knight Empty Pareri Vampire Knight

Mesaj Scris de -Star- Lun Iun 09, 2008 7:10 pm

Hmm...Am vizionat pana acum toate episoadele realizate din anime...Huh...eu am o parere foarte buna despre ele...Personajele...in cazul meu cred ca sunt destul de bine realizate...ador categoriiile in care se incadreaza:comedy, drama, romance, supernatural....
Actiune este prelungita pe o perioada lunga de timp...ceea ce imi place foarte mult...
Care sunt parerile voastre despre acest anime?Expuneti-le, argumentandu-le...^_^

-Star-
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 663
Karma :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Prestigiu :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/05/2008

Sus In jos

Pareri Vampire Knight Empty Re: Pareri Vampire Knight

Mesaj Scris de Anhy-chan Mar Iun 10, 2008 7:52 am

Vampire Knight imi place foarte mult <3 ... grafica este de exceptie si personajele imi plac mult ..ideea cu vampiri este foarte interesanta ... si povestea in sine ma atrage ^_^ Sound-ul si el este foarte frumos ... nu am nimic de reprosat ^_^
Anhy-chan
Anhy-chan
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 243
Varsta : 14
Karma :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Prestigiu :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue8 / 1008 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/06/2008

Sus In jos

Pareri Vampire Knight Empty Re: Pareri Vampire Knight

Mesaj Scris de RuKia-ChaN Mar Iun 10, 2008 9:32 pm

Anime-ul VK, from my pov, nu se ridica la asteptarile multor fani, avand in vedere ca manga-ul e exceptional realizat. Mie imi place grafica, e chiar uber nice but e clar ca se putea mult mai bine. In manga personajele sunt desenate magnific as putea spune, si le da un aspect aparte but in anime nu stiu, parca le-au facut cam prea comune, oarecum. Nu stiu cum sa explic. Anyway XD. Cat despre coloana sonora, well eu ador OP-ul but ED-ul lasa de dorit [my opinion] Coloana sonora e ok, but cam srew up in unele parti. Hmm mi se pare ca animatorii se cam grabesc. I mean nu e bine sa fie lenti [ de exmplu ca si animatorii de la Naruto Shippuuden ] but nici sa inainteze asa de mult si de repede. I mean manga-ul are deocamdata doar 39 de chaptere, right ? Ce se va intampla cu anime-ul cand va ajunge manga-ul din urma [ nu cred ca va mai dura mult pana se va intampla asta ] ? Se va intra intr-un arc de fillere or what ? In fine, per-tottal anime-ul e ok but avand in vedere ca manga-ul este foarte popular, cred ca animatorii puteau sa-l realizeze ceva mai bine ^ ^ . Yep. As always manga rocks my socks hehe xD !!
RuKia-ChaN
RuKia-ChaN
Anime Lover
Anime Lover

Numarul mesajelor : 66
Varsta : 31
Localizare : IchiRuki and Yaoi-ness Land :]
Manga/anime : Manga snob @___@
Varsta : 15 ani
Karma :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Prestigiu :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/06/2008

Sus In jos

Pareri Vampire Knight Empty Re: Pareri Vampire Knight

Mesaj Scris de Tahrik Joi Iun 12, 2008 3:01 pm

Well Vampire Knigth se afla printre anime-urile mele preferate dar este manga-ul meu preferat
[Hino Matsuri FTW ! peeps !!] .
Cum a spus si my adorable Rukia ,anime-ul cam lasa de dorit la partea grafica [fata de manga] ,dar nu e devaztator ,oricum apare destul de repede O.O si chiar as fi curioasa daca o sa bage filiere ,God -__-' Coloana sonora in rest, opening-ul foarte kewl .On/Off l-au realizat foarte bine ^^ si ending-ul ,. Well eu il ador Mana a fost foarte inspirat ,iar vocea lui Wakeshima Kanon ,e foarte diferita si sa fiu sincera melodia Still Doll e foarte potrvita realizand-o pe Yuuki ca fiin Elegant Ghotic Lolita ^^ .Personajele anime-ului sunt interesante ,desi in manga sunt cum am mai spus sunt mult mai bine realizati ,am ajuns cu anime-ul la ep 10 ^^ si cu manga-ul la chapter 40 . Este un anime interesant [manga-ul rocks my soul] si merita vizionat ^^ .
Per total e un anime de nota 8 pentru mine dar manga-ul de 10 .Mai ales ca sunt o fana a cuplului Zeki [Zero x Yuuki ] ,So in rest povestea este complexa ,fiidn shojo O.O ,imi place foarte mult ,mai ales subiectul ,care este despre vampiri .So VK FTW ! ppl !!


Ultima editare efectuata de catre Tahrik in Mier Iul 02, 2008 8:23 pm, editata de 1 ori
Tahrik
Tahrik
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 32
Localizare : Kyaaa in my brain O.o' .
Manga/anime : D.Gray-Man ,Rosario+Vampire ,Bitter Virgin ,Xxx Holic / Claymore ,Vampire Knight ,Ergo Proxy
Varsta : 15
Karma :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Prestigiu :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

Pareri Vampire Knight Empty Re: Pareri Vampire Knight

Mesaj Scris de Byo.Shin Lun Iun 30, 2008 5:51 pm

Well din cate stiu eu de toate sunt 26 episoade si pana acum au aparut numai 12 sau 13... 12 traduse pe engleza, cu subtitrare bineinteles xD. E un anime foarte interesant si imi place mai ales ca e cu vampiri @_@' pana acum am vazut numai 10 episoade si de manga inca nu m-am apucat ca sa fac o comparatie dar anime-ul e absolut genial xD imi place mult povestea, grafica e perfecta. De opening pur si simplu m-am indragostit, adica melodia... iar de ending... e Kanon e Still Doll normal ca o ador xD deci coloana sonora e si ea geniala. Chiar e un anime de nota 10 si merita vazut ^_^

my personaje preferate xD: Zero si Yuuki-chan ^_^
Byo.Shin
Byo.Shin
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 177
Varsta : 14
Karma :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Prestigiu :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Data de inscriere : 23/06/2008

Sus In jos

Pareri Vampire Knight Empty Re: Pareri Vampire Knight

Mesaj Scris de Akeginu Lun Iul 28, 2008 3:53 pm

Umm .. Puteti sa ma injurati, prefer anime`ul, si nu manga`ul, care mi se pare plictisitor si are o grafica stupida. Cel putin, Zero arata oribil spre deosebire de anime, unde este absolutely cute <333.

Povestea e putin cam ciudata X__X, adica eu stiam ca lumina zilei le face rau vampirilor O.o Anyway, ideea cu scoala in care invata si oamenii si vampirii este interesanta, cel putin pe mine m`a captivat ^^.

Personaje preferate .. Cred ca Zero si Kaname, nu ma pot decide intre ei 3. They`re both so cuuteeee *.* . Imi mai place si Ichijo si Akatsuki ^^.
Nu le suport pe Yuuki si pe Ruka. Sunt ca niste lipitori pentru Zero si Kaname, gosh, nici sa respire nu ii lasa X____________X.
Si Shizuka ma streseaza, din cauza faptului ca l`a facut pe Zero vampir ... Si cand ma gandesc cat a suferit pentru asta .. T_T

Coloana sonora mi`a placut, asa am devenit fana On/Off ^^.

Vampire Knight si`a rezervat un loc important in lista cu anime`urile preferate <3
Akeginu
Akeginu
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 18
Localizare : Cyanide Sun
Manga/anime : Claymore, Ergo Prozy, Vampire Knight, Rozen Maiden
Karma :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Prestigiu :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Data de inscriere : 25/07/2008

Sus In jos

Pareri Vampire Knight Empty Re: Pareri Vampire Knight

Mesaj Scris de CrazyDia Sam Sept 13, 2008 2:16 pm

Hmm...cum spun pe multe alte forumuri *mda..nu ma pot abtine sa nu zic chestiile astea >.<* am crezut ca voi dezamagita cand am aflat case va face si anime dupa manga.De ce am crezut asta?Pai..pentru ca...manga e tare buna *acum s`au cam traznit aia si lungesc macaroana,devine enervant >.>*,cu o poveste si niste personaje impresionante <33.Pfff...cand am vazut primul episod am ramas O.O",mi`a placut la nebunie si mi`am dat seama ca m`am inselat complet si ca nu a fost nici o dezamagire @__@.Singurul lucru care nu mi`a placut a fost faptul ca...au mers prea repede cu actiunea X__X,mda..m`am multumit cu momentele YukixZero care sunt prezente si in manga (doar ca sunt mai multe >.>) si cu suspansul din unele parti.In ceea ce priveste coloana sonora...etto...mi`a placut foarte tare openingul,endingul mai putin *poate pentru ca a fost prea lent*.Anyway..acum ramane sa asteptam sezonu; 2 si sa vedem ce`o mai fi *sper sa nu bage aia episoade de umplutura O_O;;*
CrazyDia
CrazyDia
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 30
Localizare : Under Sasuke's bed sheets
Manga/anime : Anime:Naruto,D.Gray Man,Shugo Chara,Special A [my fav in present].Manga:Vampire Knight,Vampire Juuji
Varsta : 14 ani O.o
Karma :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Prestigiu :
Pareri Vampire Knight Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Vampire Knight Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

http://otaku-generation.forumer.ro

Sus In jos

Pareri Vampire Knight Empty Re: Pareri Vampire Knight

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum