Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Online
 Vampire Knight
Ultimele subiecte
» Am picat si eu aici ^^"
Primul manga citit EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de -Star-

» Salut am picat din cer!!!!
Primul manga citit EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de ayu

» Oopss...I did it again @_@
Primul manga citit EmptyDum Sept 14, 2008 8:13 pm Scris de ayu

» De la ce vine nick-ul vostru?
Primul manga citit EmptySam Sept 13, 2008 3:09 pm Scris de CrazyDia

» What Element Are You?
Primul manga citit EmptySam Sept 13, 2008 3:06 pm Scris de CrazyDia

» What Anime Eyecolor would you have ?
Primul manga citit EmptySam Sept 13, 2008 3:04 pm Scris de CrazyDia

» What's Your Personality?
Primul manga citit EmptySam Sept 13, 2008 3:00 pm Scris de CrazyDia

» What school subject are you?
Primul manga citit EmptySam Sept 13, 2008 2:58 pm Scris de CrazyDia

» Are you emo?
Primul manga citit EmptySam Sept 13, 2008 2:55 pm Scris de CrazyDia

» What Color Nail Polish Best Fits You?
Primul manga citit EmptySam Sept 13, 2008 2:54 pm Scris de CrazyDia

Sondaj

Ce parere ai despre forum?

Primul manga citit Vote_lcap73%Primul manga citit Vote_rcap 73% [ 16 ]
Primul manga citit Vote_lcap14%Primul manga citit Vote_rcap 14% [ 3 ]
Primul manga citit Vote_lcap0%Primul manga citit Vote_rcap 0% [ 0 ]
Primul manga citit Vote_lcap5%Primul manga citit Vote_rcap 5% [ 1 ]
Primul manga citit Vote_lcap9%Primul manga citit Vote_rcap 9% [ 2 ]

Total voturi : 22


Primul manga citit

4 participan?i

In jos

Primul manga citit Empty Primul manga citit

Mesaj Scris de Tahrik Joi Iun 12, 2008 2:36 pm

Hmm ok so care a fost primul vostru manga citit?
Eu sincer aveam vreo 13 ani cand am citit Trigun ,primul meu manga O.o" ,parca asta a fost nu mai stiu asa de bine O.O" ,mi-a placut chiar foarte mult ,desi nu era un manga exceptional ,era placut sa-l citesc si foarte interesant ,trebuie sa recunosc ca pe atunci nu prea stiam cum naiba sa-l citesc de la stanga spre dreapta ,de la dreapta pe stanga WTF? O.o" well si-n cele din urma mi-am dat seama ca un manga is read it from right to left ^^" ,oricum pe atunci preferam sa vad anime-uri ,deoarece din manga nu prea intelegeam asa de bine si parca a fost si Chobits printre primele,dar de atunci am tot citit pana in prezent si mi-am schimbat parerea ,manga-ul e mult mai detaliat si mai original ca anime-ul ,rareori nu se baga intr-un anime filiere ,sau povestea este cu totul altfel ,asta chiar e enervant ,plus ca schimba tot cursul anime-ului >.< ,deci manga-urile sunt mult mai complexe si mai originale ca anime-urile O.o" ,si daca tin eu mai bine minte manga-ul care m-a dus la aceasta concluzie a fost XxxHolic ,this manga FTW! ,mie mi se pare unul dintre cele mai bune manga care le-am citit vreodata ^^ ,dar tot TRigun a fost primul citit nu ca as fi vrut eu ,doar ca mi l-a dat un prieten mai vechi si chiar a inceput sa-mi placa ,nu e printre preferatele mele ,dar merita toate laudele ,e un manga bun si chiar mi-a fost drag sa-l citesc ^^ .
As vrea sa cunosc si parerile voastre ! ^^
Tahrik
Tahrik
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 32
Localizare : Kyaaa in my brain O.o' .
Manga/anime : D.Gray-Man ,Rosario+Vampire ,Bitter Virgin ,Xxx Holic / Claymore ,Vampire Knight ,Ergo Proxy
Varsta : 15
Karma :
Primul manga citit Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul manga citit Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul manga citit Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul manga citit Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

Primul manga citit Empty Re: Primul manga citit

Mesaj Scris de ayu Joi Iun 12, 2008 4:31 pm

Primul manga...hmmm primul manga citit cred ca a fost Air Gear. Am fost like OMG...mi'a placut foarte mult. Desi nu citesc eu manga foarte des asta am stat o groaza de timp ca sa il termin. aratam de zici k eram lipita cu "Super Glue"(sau Picatura) de monitor. Mi'a placut storyline'ul, personajele. Fiecare avea ceva aparte, iar Akito nu inceta sa ma uimeasca nici o clipa.De asemeanea mi'a placut tare mult de Simca, se schimbase radical dupa ce il cunoscuse pe Ikki.
Intr'adevar manga'ul e mai mishto decat anime'ul. E mult mai complex, insa cand am vazut anime'ul fetele personajelor m'au distrus nu alta...am ras cu lacrimi.
In orice caz e un manga de exceptie-parerea mea-care il recomand tutoror cititorilor de manga...
ayu
ayu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 665
Varsta : 33
Localizare : a III a planeta la stanga
Manga/anime : currently watching The Third:Aoi Hitomi no Shoujo
Karma :
Primul manga citit Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Primul manga citit Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul manga citit Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Primul manga citit Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

Primul manga citit Empty Re: Primul manga citit

Mesaj Scris de RuKia-ChaN Joi Iun 12, 2008 6:15 pm

*Lmao* credeti sau nu primul meu manga a fost Pokemon xD. Yea, yea Pokemon. That story with the-lil'-yellow-stuff and his-buddy-wearing-a-hat xD. LoL sorry dar le-am uitat numele xD. Well acela a fost primul meu manga. Nici nu mai tin minte de ce m-am apucat sa-l citesc. Oricum pe atunci nu stiam prea multe despre manga and stuff, nici macar nu stiam cum sa citesc o manga. I mean right-left or left-right What the heck O_O ? I was askin' myself xD. But anyway. That was my first manga ^ ^.
RuKia-ChaN
RuKia-ChaN
Anime Lover
Anime Lover

Numarul mesajelor : 66
Varsta : 31
Localizare : IchiRuki and Yaoi-ness Land :]
Manga/anime : Manga snob @___@
Varsta : 15 ani
Karma :
Primul manga citit Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Primul manga citit Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul manga citit Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul manga citit Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/06/2008

Sus In jos

Primul manga citit Empty Re: Primul manga citit

Mesaj Scris de CrazyDia Sam Sept 13, 2008 2:20 pm

Mda...de anu asta m`am apucat si eu de manga >.<.Pfff inainte stiam ce e aia,da nu stiam cum se citeste si toate chestiile de genu asta.Ehh..nu a durat mult pana am descoperit cum sta treaba.Pai..primul pas l`am facut Vampire Knight,pot spune ca toata lumea de pe mess care citeau manga imi tot povesteau despre ea:cat de buna e,cum sunt personajele,ca are actiune etc.Ei bine m`am gandit si eu sa ma apuc de citit si uite asa am intrat si eu in lumea manga`urilor.Tin minte ca am stat pana la 4 dimineata ca sa ajung la zi cu ea *pff ce mai vremuri*.Anyway..mi`a placut extrem de mult si de atunci am ramas addicted to shoujo/romance [yeah...asta a fost primul gen de manga cu care am inceput @__@].
CrazyDia
CrazyDia
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 30
Localizare : Under Sasuke's bed sheets
Manga/anime : Anime:Naruto,D.Gray Man,Shugo Chara,Special A [my fav in present].Manga:Vampire Knight,Vampire Juuji
Varsta : 14 ani O.o
Karma :
Primul manga citit Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul manga citit Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul manga citit Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul manga citit Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

http://otaku-generation.forumer.ro

Sus In jos

Primul manga citit Empty Re: Primul manga citit

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum