Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime Online
 Vampire Knight
Ultimele subiecte
» Am picat si eu aici ^^"
Primul anime vizionat EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de -Star-

» Salut am picat din cer!!!!
Primul anime vizionat EmptyDum Sept 14, 2008 8:18 pm Scris de ayu

» Oopss...I did it again @_@
Primul anime vizionat EmptyDum Sept 14, 2008 8:13 pm Scris de ayu

» De la ce vine nick-ul vostru?
Primul anime vizionat EmptySam Sept 13, 2008 3:09 pm Scris de CrazyDia

» What Element Are You?
Primul anime vizionat EmptySam Sept 13, 2008 3:06 pm Scris de CrazyDia

» What Anime Eyecolor would you have ?
Primul anime vizionat EmptySam Sept 13, 2008 3:04 pm Scris de CrazyDia

» What's Your Personality?
Primul anime vizionat EmptySam Sept 13, 2008 3:00 pm Scris de CrazyDia

» What school subject are you?
Primul anime vizionat EmptySam Sept 13, 2008 2:58 pm Scris de CrazyDia

» Are you emo?
Primul anime vizionat EmptySam Sept 13, 2008 2:55 pm Scris de CrazyDia

» What Color Nail Polish Best Fits You?
Primul anime vizionat EmptySam Sept 13, 2008 2:54 pm Scris de CrazyDia

Sondaj

Ce parere ai despre forum?

Primul anime vizionat Vote_lcap73%Primul anime vizionat Vote_rcap 73% [ 16 ]
Primul anime vizionat Vote_lcap14%Primul anime vizionat Vote_rcap 14% [ 3 ]
Primul anime vizionat Vote_lcap0%Primul anime vizionat Vote_rcap 0% [ 0 ]
Primul anime vizionat Vote_lcap5%Primul anime vizionat Vote_rcap 5% [ 1 ]
Primul anime vizionat Vote_lcap9%Primul anime vizionat Vote_rcap 9% [ 2 ]

Total voturi : 22


Primul anime vizionat

+6
crazygirl93
Kaari_S.
Yume
RuKia-ChaN
-Star-
ayu
10 participan?i

In jos

Primul anime vizionat Empty Primul anime vizionat

Mesaj Scris de ayu Mar Iun 17, 2008 1:22 pm

Dupa cum sugereaza si titlul...care a fost primul anime pe care l'ati vazut?

Ca sa incep cu perioada de cand nu stiam ca erau anime'uri...primul vazut a fost Grendizer(UFO Robo Gurendaizer) asta fiind acum foarte mult timp ^_^...dupa aceea cred ca am vazut Sailor Moon care ma dadea pe spate, cateodata fugeam de la scoala cu toata clasa sa vedem ce se mai intampla...apoi Pokemon si Digimon...dupa care vine in sfarsit perioada cand aflu si eu de fapt ce sunt acelea anime'uri...
Primul pe care l'am vazut cu buna stiinta ca anime a fost Elfen Lied (proasta alegere pentru prima data), insa desi nu prea intelesesm multe din el...m'a impresionat...
ayu
ayu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 665
Varsta : 33
Localizare : a III a planeta la stanga
Manga/anime : currently watching The Third:Aoi Hitomi no Shoujo
Karma :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

Primul anime vizionat Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de -Star- Mar Iun 17, 2008 1:48 pm

Hmm...Primul anime pe care l-am vazut ar fi...Naruto...
M-a impresionat complexitatea intamplarilor...si personajele care isi dezvolta puterile intr-o perioada de timp...Stagiile sentimentale ale acestui anime m-au atras in special...
Are tot ce imi place...de la romance, pana la fantasy...

-Star-
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 663
Karma :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/05/2008

Sus In jos

Primul anime vizionat Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de RuKia-ChaN Mar Iun 17, 2008 10:22 pm

Primul anime vizionat a fost DBZ. Tin bine minte ca adoram anime-ul acela, in fine nu stiam ca era anime pentru ca eram destul de mica insa adoram scenele acelea de lupta pline de adrelina, chiar daca nu intelegeam nimic din ce vorbeau pentru ca era pe programul acela german ( am uitat cum ii zice XD ). Anyway, apoi a urmat Pokemon. Doamne si de asta am devenit 'dependenta' in scurt timp, insa tot habar naveam ca e anime, Defapt nici nu stiam ce inseamna termenul de anime. Deci cred ca primul anime pe care l-am vazut, si am stiut ca e anime si ce inseamna "anime", a fost Digimon. Doamne eram total inebunita dupa el, imi luam tot ce aparea nou cu el, ba chiar tin minte ca incepusem sa colectionez orice chestie care avea legatura cu Digimon LoL XD.
RuKia-ChaN
RuKia-ChaN
Anime Lover
Anime Lover

Numarul mesajelor : 66
Varsta : 31
Localizare : IchiRuki and Yaoi-ness Land :]
Manga/anime : Manga snob @___@
Varsta : 15 ani
Karma :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/06/2008

Sus In jos

Primul anime vizionat Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Yume Sam Iun 21, 2008 10:25 pm

Primul Anime vazut stiu cu siguranta ca este Inuyasha. ^^
Din plictiseala intr`o seara chinuiam tastatura si cautam aberatii pe Net...si am vazut asta. Prima data cand l`am vazut nici macar nu stiam ca e Anime, pe langa asta nu aveam o parere prea buna despre el (In fine, la prima vedere eu am o parere proasta despre orice Anime xD). Dupa aceea din mai multa curiozitate m`am intereant pe Internet despre el, am descarcat episoade, si am gasit alte Anime`uri dragute care mi`au placut.
Heh, imi aduc aminte obsesia pentru urechiile lui Inu. ^^' Defapt eram obsedata de aproape orice din acel Anime. Imi bateam prietenii la cap cu tot ce am vazut in episoadele care le`am vazut azi din Inuyasha, imi lipisem peste tot prin camera poze si ale chestii. Si obsesia asta a tinut cam un an...
Acum doar imi mai aduc aminte de el, si cred ca o sa`l mai revad candva, poate chiar in vara asta, insa nu o sa mai fie chiar la fel de placut ca prima data. (Mda, exprimarea mea idioata si expresile mele idioate. >.>')
Yume
Yume
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Pe un porcusor magic zburator
Manga/anime : Naruto, Naruto Shippuden, Death Note etc.
Karma :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/06/2008

Sus In jos

Primul anime vizionat Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Kaari_S. Dum Iun 22, 2008 6:35 pm

Primul anime vizionat cred ca ar fi Pokemon pe la 5 ani,dar nu cred ca il pot pune in considerare,asa ca este Naruto...Cautam nu stiu ce chestie pe net si am vazut un forum care era bazat pe anime-ul "Naruto" asa ca am inceput sa il vizionez si ma declar incantata.Intr-o vreme eram chiar inebunita dupa acel anime...Imi inebuneam toti prieteni,si acum aproape toti sunt fani Naruto 23
Kaari_S.
Kaari_S.
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 514
Varsta : 28
Manga/anime : currently watching Kaleido Star
Karma :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/06/2008

http://animeeffect.3xforum.ro

Sus In jos

Primul anime vizionat Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de crazygirl93 Sam Iul 05, 2008 11:13 pm

Primul anime-u vazut de mine a fost Sailor Moon.Eram mica cred ca aveam vreo 5 ani.Nu prea am inteles multe din desene dar pot spune ca de atunci imi place anime-urile si tot ce are legatura cu ele.Al doilea anime-u vazut a fost Spiral.Si dupa aia tot am inceput sa vad altele cum ar fi Pokemon,One Piece,DBZ desi nu stiam ce inseamna anime.Apoi am aflat ce inseamna anime.Si am inceput sa le urmaresc episod cu episod!!
crazygirl93
crazygirl93
Anime Maniac
Anime Maniac

Numarul mesajelor : 158
Varsta : 30
Manga/anime : Kaleido Star,Blood+,Rosario+Vampire
Karma :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue4 / 1004 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 03/07/2008

http://iloveanime4ever.3xforum.ro

Sus In jos

Primul anime vizionat Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Lina Inverse Lun Iul 21, 2008 5:03 pm

Primul meu anime a fost Pokemon. L-am vazut prin clasa intai, desi n ustiam pe atunci ca e anime. Eram obsedata de el. Nu pierdeam niciun episod si la un moment dat imi facusem un album cu poze de la cornuri. Profu de religie zicea ca-s desene sataniste. A fost un anime foarte dragut si l-as mai revedea
Lina Inverse
Lina Inverse
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 34
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Manga/anime : Slayers, Inuyasha, Ginga Densetsu Weed, Lost Universe
Varsta : 16 ani
Karma :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/07/2008

http://magicnight.rpgdynasty.net/

Sus In jos

Primul anime vizionat Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Arisa_Mei Dum Aug 10, 2008 1:59 pm

pai..primul a fost Sailor Moon..eram destul de mica pe atunci si nu mai tin minte nimic.eram obsedata de el si ma jucam mereu cu prietenele pe atunci.fiecare era cate una din Sailor Senshi.asta e cam tot ce imi amintesc..si ca imi placea Sailor Mars si Sailor Jupiter..ciudat este ca si acum, dupa ce l-am revazut imi plac aceleasi personaje.
Arisa_Mei
Arisa_Mei
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 29
Localizare : In a place where my dreams come true
Varsta : 14
Karma :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/08/2008

Sus In jos

Primul anime vizionat Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de CrazyDia Sam Sept 13, 2008 1:59 pm

My first anime?It was of course Sailor Moon ^____^.Eram micuta si imi aduc aminte ca abia asteptam sa ajung acasa sa vad Sailor Moon.Ardeam de nerabdare sa vad ce se intampla cu eroinele mele preferate,in special cu Mako`chan [aka Sailor Jupiter].O puneam pe mama sa imi cumpere puzzle`uri si carticele de colorat cu ele,eram total inebunita <33.Apoi a urmat Wedding Peach,il urmaream la italieni sau la nemti,numai stiu X_X,dar stiu ca imi placea.Anyway..atunci nu stiam ce este un anime si cu ce se mananca.
CrazyDia
CrazyDia
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 30
Localizare : Under Sasuke's bed sheets
Manga/anime : Anime:Naruto,D.Gray Man,Shugo Chara,Special A [my fav in present].Manga:Vampire Knight,Vampire Juuji
Varsta : 14 ani O.o
Karma :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

http://otaku-generation.forumer.ro

Sus In jos

Primul anime vizionat Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de ~Hina~ Sam Sept 13, 2008 2:04 pm

Ah...primul anime vazut a fost Sailor Moon. Eram
la gradinita. Ce vremuri... inca imi amintesc ca, odata, m-am jucat cu
niste fetite Sailor Moon (sincer, nu sunt sigura ca le cunosteam... ah,
memorie de doi bani!), eu vroiam sa fiu Sailor Mercury pentru ca imi
placea albastrul si, totusi, am fost Sailor Jupiter! Imi amintesc ca
aveam ceas si amuleta facute din hartie! =)) Aveam pana si puzzle cu Sailor Moon! Pe urma am devenit dependenta
de Pokemon! Pokemon in sus, Pokemon in jos... apoi am vazut Dragon Ball
Z si Yu-Gi-Oh! si pe urma Shaman King pe Jetix... -__-...apoi pe A+ am
urmarit Yu Yu Hakusho si toate celelalte animeuri de pe Animax...etc.
~Hina~
~Hina~
Anime Kid
Anime Kid

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 30
Localizare : On Uranus^^...
Manga/anime : Manga, Anime, Internet, Manga, Messenger, Manga
Varsta : o.O scrie mai sus
Karma :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Prestigiu :
Primul anime vizionat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Primul anime vizionat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 13/09/2008

Sus In jos

Primul anime vizionat Empty Re: Primul anime vizionat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum